Hejtman se sešel se seniory

Hejtman Milan Chovanec v pondělí (10. prosince 2012) v podvečer zavítal do kinosálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni – Skvrňanech, aby se, jako již tradičně v předvánočním čase, sešel se seniory sdruženými v Radě seniorů Plzeňského kraje a ve Svazu důchodců.

seniori_hejtmanSpolečně s ním se přátelského posezení zúčastnil také nový člen Rady Plzeňského kraje pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz. Na organizaci akce se podílely dvě neziskové organizace.

Hned v úvodu hejtman Milan Chovanec pozdravil seniory a připomněl, že podobnými akcemi kraj chce nejen zpříjemnit seniorům předvánoční období, ale také se jejich prostřednictvím snaží podporovat neziskové organizace. „Neziskové organizace podporujeme nejen dotačními programy, ale například i tím, že je přizveme ke spolupráci na organizování akcí, které kraj pořádá,“ říká hejtman Milan Chovanec. „Peníze, které od nás neziskové organizace dostanou formou dotací, jsou určené na konkrétní projekty. Víme však, že velmi nákladný je pro tyto organizace i samotný provoz. Proto se snažíme, aby mohly formou spolupráce na našich akcích získat prostředky, které mohou využít zcela podle svých potřeb,“ dodává hejtman Plzeňského kraje.

Na setkání se seniorům představil také nový radní Plzeňského kraje Zdeněk Honz, který v tomto volebním období povede resort sociálních věcí.

Setkání se seniory jsme pořádali ve spolupráci se Sdružením přátel Junior orchestru ZUŠ Bedřicha Smetany a společností Možnosti tu jsou, o. p. s. Ta vytváří pracovní podmínky pro osoby se zdravotním, zejména pak mentálním, postižením a poskytla ručně vyráběné vánoční dekorace, které získal každý účastník setkání,“ vysvětluje Jindra Radová, koordinátor pro styk s nestátními neziskovými organizacemi Plzeňského kraje.

Hudební část programu tak zajišťoval Junior Orchestr ze ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni – Lobzích pod taktovkou Milana Bačíka. V druhé části večera ho pak vystřídal AK Band vedený Janem Bodnárem. Kromě hudby k tanci i poslechu byly na programu i soutěže o zajímavé ceny. Pro seniory bylo připraveno také občerstvení.

Příspěvek byl publikován | Autor: admin2.